CRCW02011M54FNED
Mfr.Part #
CRCW02011M54FNED
Description
RES 1.54M OHM 1% 1/20W 0201
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Power (Watts) :
0.05W, 1/20W
Resistance :
1.54 MOhms
Supplier Device Package :
0201
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±1%